בלוג > קטגוריה: בניית אתרים

בניית אתר: אמת ושקר

שיתוף:
בניית אתרים: אמת ושקר - אתר אינטרנט על מסך מחשב

בואו נשים את הדברים על השולחן לגבי בניית אתרים: בניית את לעסק שלך היא אירוע מרגש. באתר אינטרנט אנחנו משקיעים כסף, זמן ומחשבה, בין היתר, משום שאנחנו מבינים כי מדובר בנכס, שבניה נכונה שלו יכולה להצעיד את העסק קדימה.

יחד עם זאת, בשנים האחרונות התפתחו כל מיני מיתוסים בקשר לבניית אתרים עסקיים ברשת, וחלקם גורמים לבעלי עסקים שלא בצדק, לוותר על התענוג, ועל הדרך, לא לממש את הפוטנציאל העסקי של היוזמה שלהם.

בכתבה הבאה ננסה לסקור כמה מן המיתוסים האלו, ונפריך אותם אחד לאחד. קדימה, מתחילים:

 

שקר מספר 1: בניית אתרים עסקיים זה עניין מורכב ומסובך

מי שינסה להניא אתכם מלהשקיע בבניית אתר אינטרנט מודרני עבור העסק, יציין בפניכם כי מדובר בפרויקט מורכב ומסובך, שדורש לא מעט התעסקות, ולא כדאי יהיה לכם להיכנס אליו.

האמת: הטכנולוגיות הקיימות כל כך מתקדמות, עד שהקמה של אתר אינטרנט מודרני יכולה להיות עניין של ימים ספורים בלבד. זה גם יכול לקרות כמעט ללא מעורבות שלכם, בעלי האתר.

כלים שונים, תבניות עיצוב חכמות, בילדרים או ספריות שלמות של קוד פתוח – כל אלו זמינים כיום ברשת. הם מאפשרים לבוני אתרים מקצועיים למקסם את היכולות שלהם ועוזרת להם לסייע לכם להקים אתר בזמן קצר.

 

שקר מספר 2: כדי לשכנע גולשים לרכוש מכם האתר חייב להיות מעוצב כאתר יוקרתי

רבים מבעלי העסקים סבורים שהדרך לשכנע גולשים להפוך ללקוחות משלמים היא באמצעות בניית סמכות. וסמכות כזאת, בין היתר, בונים באמצעות עיצוב יוקרתי של אתר האינטרנט של המותג.

האמת: יש המון גורמים שמשפיעים על ההחלטה של הגולש להתקשר מול המותג. עיצוב יוקרתי הוא דווקא לא מן המשמעותיים שבהם. יכול להיות שתופתעו לשמוע, אך זו האמת. אין ספק שעיצוב מרשים מוסיף מאוד, אך הוא לא העיקר.

מה כן העיקר? להתאים את האתר למובייל, לקצר את משך הטעינה של עמודי האתר, לכתוב בגובה העיניים. גורמים אלו חשובים הרבה יותר מעיצוב יוקרתי ומרשים של האתר. אלו הגורמים המעלים את חוויית המשתמש באתר, הם הגורמים החשובים גם.

בניית אתרים: אמת ושקר

 

שקר מספר 3: אתר עסקי אפשר וכדאי לבנות באופן עצמאי

כל מי שמתמצא ולו במעט בטכנולוגיה, יכול היום בכמה לחיצות כפתור להקים אתר עובד. והם בטוחים שהוא גם יראה טוב, אפילו מאוד. כך, לפחות, סבורים חלק לא קטן מבעלי העסקים ברשת.

האמת: אמנם כמעט כל משתמש ברשת האינטרנט יכול להקים אתר אינטרנט. אך אתר שמוקם בצורה לא מקצועית, לא יצליח לייצר תנועה לאתר של קהל היעד הנכון. מעבר לעובדה שהוא גם יכול לפגוע בכם מיתוגית אם הוא לא בנוי נכון.

כדי לבנות אתר באופן מקצועי נדרש להשקיע בתכנון מוקפד של האתר, במסע הלקוח באתר, בהיררכית התוכן שלו, בגמישות של האתר לשינויים עתידיים, בהתאמה לסריקה של מנועי החיפוש השונים, בהתאמת האתר לשימושים שונים במכשירי מובייל, בשמירה על סטנדרטים מקובלים בעולם האינטרנט, ביצירת מערך גיבוי, הצפנה, מנגנוני הזדהות, חיבור אל מערכות סליקה בצורה נכונה, הנגשה של האתר לבעלי לקויות שונות ועוד.

 

שקר מספר 4: התחרות שם בחוץ קשוחה מידי. אין טעם לנסות ולהקים אתר עבור המותג.

חלק מן העסקים יוותרו על בניית אתר אינטרנט בטענה שסביבת התחרות תהרוג אותם. הם חוששים שהיא לא תאפשר להם לקבל את החשיפה המינימלית הדרושה לניהול ותפעול העסק בשוטף.

האמת: גם אם העסק שלכם לא מוכר את המוצרים או השירותים שלו אונליין, חלק לא קטן מן הלקוחות שלכם מעוניין יהיה לבדוק אינטרנט מידע אודות המותג שלכם. להבין מי עומד מאחוריו, ולוודא שיש לו הניסיון המעשי הדרוש. שלא תטעו, הלקוחות מחפשים אתכם בגוגל אחרי חשיפות למודעות שלכם. אתם מוזמנים לבדוק בעצמכם את זה ע״י מתכנן מילות המפתח של גוגל. הקלידו את שם המותג שלכם (או את השם שלכם) וגלו כמה מחפשים אתכם. שתפו אותי אחרי זה בתוצאות (שאני בטוח שיפתיעו אתכם).

 

בניית אתרים זו לא רשות, זו חובה!

בעידן גם המותגים וגם הצרכנים הם דיגיטליים, אתר אינטרנט הוא תעודת הזהות של העסק. הוא מאפשר לעסק לתקשר עם קהל היעד שלו, לקבל פרטי לקוחות שביצעו פניה, ולנהל איתם דיאלוג ללא מעורבות אדם, באשר למוצרים, מחירים ושירותים שבית העסק מציע.

אז מה היה לנו?
אנחנו כאן בשבילך

אז אם הגיע הזמן שלך להרים הילוך ולהיכנס למשחק של הגדולים, אנחנו נעזור לך לעשות את זה נכון.

אני מזמין אותך ללחוץ כאן למטה, ליצור איתנו קשר כדי שנכיר יותר לעומק ונבין מהם מהלכי השיווק הכי נכונים לעסק שלך - ואיך אנחנו יכולים לעזור לך להוציא אותם לפועל בהצלחה.

יוסף וענונו - Yazame

עוד מאמרים שבטוח יעניינו אותך: