ייעוץ שיווקי וליווי

ייעוץ שיווקי וליווי אלו תהליכים מקיפים ויסודי שכולל ניתוח נתונים, גיבוש אסטרטגיות שיווקיות ומימושן בפועל על מנת להרחיב את קהל הלקוחות של העסק ולהגדיל את הרווחיות שלו

יוסף וענונו - Yazame

גם אם יהיה לכם את המוצר או השירותים הכי טובים ואיכותיים שיש - אם לא תשווקו אותם, יכול להיות שאף אחד לא יכיר אותם. אפשר למנוע התרחשות סיטואציה כזו ודומות לה באמצעות ייעוץ וליווי שיווקי.

יכול להיות שאתם עסק שמבוסס כבר שנים אבל מאמצי השיווק שלכם לא מצליחים לקלוע למטרה, או שאתם עסק מכניס אבל אתם מרגישים שיש מקום לשיפור וצמיחה גבוהה יותר - לא משנה באיזה סיטואציה אתם נמצאים - תמיד תוכלו להרוויח מייעוץ מקצועי.

סיכמנו לכם כאן את כל מה שצריך לדעת על ייעוץ וליווי שיווקי. מה זה אומר? מתי צריך את זה? ולמה אתם יכולים לצפות מהתהליך?

מה זה ייעוץ שיווקי?

ייעוץ שיווקי הוא עזרה מקצועית בתחום השיווק שניתנת על ידי מומחים לצורך ניסוח, דיוק ומימוש של האסטרטגיה השיווקית הכללית והנקודתית של העסק. ליועצי שיווק יש את הכישורים לבחון ולהבין את התנהגות הלקוחות וקהל היעד, והם יוכלו לעזור לכם לגבש אסטרטגיות שמבטאות את המסר והזהות של העסק שלכם בצורה יעילה יותר.

יועצי שיווק יכולים להתמחות בתעשיות מגוונות והם מיומנים בזיהוי של הזדמנויות וקידום של עסקים.

למה כדאי להיעזר בשירות של יועצי שיווק?

בעולם התחרותי של היום כל תעשייה הפכה לזירת קרב, שדורשת מכם להמשיך לצוד לקוחות חדשים או לנקוט באסטרטגיות שונות לצורך שימור לקוחות קיימים. כדי להצליח בשיווק צריך להשקיע גם כסף וגם זמן, ולפעמים שיווק שגוי יכול לבזבז לכם משאבים רבים מבלי להגיע לתוצאות הרצויות.

אם אתם מרגישים שהמאמצים השיווקיים שלכם יכולים להיות יעילים יותר או שאין לכם זמן להשקיע בהם כי אתם עסוקים בניהול משימות אחרות חשובות לא פחות של העסק, ייעוץ וליווי שיווקי יכול להיות הפתרון. יועצי שיווק יוכלו לעזור לכם גם בשיווק דיגיטלי, גם בניתוח השוק, גם להציע לכם שיטות עבודה מומלצות ואסטרטגיות עדכניות, וכך להוביל לכך שכל פעולות השיווק שלכם יהיו רלוונטיים ובעלי השפעה.

אז בואו נפרק קצת לעומק עוד דרכים שבהן ליווי שיווקי יכול להיות לכם לעזר:

1. מיומנות שיווקית - יועצי ליווי שיווקי חיים ונושמים שיווק, והם בעלי הבנה מעמיקה של מה עובד ומה לא, כך שהם יכולים לנווט אותם בתהליך חשוב זה ולעזור לכם להימנע מטעויות יקרות.

2. אופטימיזציה של הזמן שלכם - אחת המומחיות של אנשי מקצוע בתחום ייעוץ שיווקי היא לתרגם את התיאוריה למשימות ולעזור לכם לממש את האסטרטגיות, מה שמשחרר אתכם לנהל את ההיבטים האחרים של העסק.

3. יצירת רשת של מומחים - יועצי שיווק יכולים לעזור לכם לבנות רשת של אנשי מקצוע בתחומים שונים, כמו מומחי קידום אתרים ומעצבים גרפיים- שיוכלו לקדם את העסק ולזרז תהליכים.

4. הכנסות גבוהות יותר - יועצים שיווקיים יודעים להעריך את האסטרטגיות הנוכחיות שלכם ולייעל אותן כדי לייצר הכנסות גבוהות יותר לעסק. הם יוכלו לבדוק איך אפשר לעבור לערוצים משתלמים יותר, למקסם את ההשקעות שלכם, להגיע לקהל רחב יותר וכדומה.

מתי כדאי לשקול לפנות לשירותי ייעוץ שיווקי?

קיימים מקרים רבים בהם עסקים בוחרים לפנות לאיש ייעוץ שיווקי. לפעמים לקוחות זקוקים לעזרה בפרויקט נקודתי כמו השקה של מוצר חדש ולפעמים הם זקוקים לשירותי ליווי שיווקי בפריסה שנתית על פני מספר קמפיינים.

הנה כמה מהסיבות שעסקים בוחרים להעסיק יועצים בתחום השיווק.

צוות לא מנוסה

יכול להיות שהצוות שלכם בעסק כיום הוא חסר ניסיון או חסר כישורים ספציפיים שחיוניים לצורך ביצוע אסטרטגיות שיווק מודרניות שמותאמות לתקופתנו. הפער הזה עלול להפריע למאמצי השיווק שלכם, ולגרום לביצוע קמפיינים לא יעילים או להחמצת הזדמנויות.

יועץ שיווק יכול להיכנס פנימה ולהדריך ולשפר את מיומנויות הצוות שלכם. יועצים יוכלו לזהות את פערי המיומנויות, לערוך סדנאות ולספק הכשרה מעשית וכך להעצים את הצוות שלכם ולהוביל לביצוע יוזמות שיווק בצורה יעילה ונכונה.

עצירה בצמיחה העסקית

כאשר העסק שלכם מגיע לרמת צמיחה מסוימת ונעצר בה, זה רגע חשוב שבו כדאי להעריך מחדש את הגישה השיווקית שלכם. ייעוץ שיווקי יכול לסייע בניתוח מקיף של עמדת השוק, המתחרים, המגמות השונות והתנהגות הצרכנים.

באמצעות מחקר של אסטרטגיות חדשניות, בדיקה של שווקים חדשים או מינוף של מגמות מתפתחות אפשר לזהות הזדמנויות מרעננות שיגדילו את קהל הלקוחות. על ידי הצגת נקודות מבט חדשות וקמפיינים מעודכנים, ייעוץ שיווקי יכול לעזור לכם להחיות את העסק שלכם ולהניע צמיחה באזורים שלא חשבתם לנצל בעבר.

ניהול משברים

בתקופות משבר בעסק, אם זה אסון יחצ"ני או גל פיטורין, ייעוץ שיווקי יכול להיות חשוב מאין כמוהו.

אנשי מקצוע יוכלו להציע נקודת מבט חיצונית ולהציע אסטרטגיה איך לתקשר עם לקוחות בעת המשבר ואיך לצאת ממנו. יועצי שיווק יוכלו לתכנן איתכם תוכניות חירום, לספק הדרכה מיידית לגבי בקרת נזקים ולבנות את הנרטיב של העסק בזמנים לא פשוטים תוך שמירה על המוניטין של העסק ככל הניתן.

עזרה ביצירת לידים

כמות לידים לא מספקת או לידים באיכות נמוכה עלולים לעכב את הצמיחה העסקית שלכם.

איש ליווי שיווקי ישתף פעולה עם הצוות שלכם כדי לאבחן את הבעיה הנוכחית. באמצעות מחקר, בחינת אסטרטגיות וייעול המשפך השיווקי הם יוכלו לעזור להשיג לידים חדשים ולייצר יותר המרות ללקוחות משלמים. הם יוכלו לעזור בחידוד מסרים, מיקוד ויצירת קמפיינים אפקטיביים יותר.

השקעות מול הכנסות

כאשר ההשקעות שלכם בתחום השיווק לא מניבות את התשואות הצפויות, חשוב להעריך מחדש את האסטרטגיות שלכם.

תהליך ייעוץ שיווקי יעזור לכם לבצע ניתוח מעמיק של ההוצאות השונות והביצועים של כל ערוץ, ולמצוא את נקודות החולשה ונקודות החוזקה. באמצעות בנייה מחדש של קמפיינים והקצאת משאבים נכונה אל אפיקים בעלי ביצועים גבוהים, הם יוכלו למקסם את ההחזר על ההשקעות ולמנוע הוצאות מיותרות.

חוסר מעקב אחר ביצועים

ללא מעקב וניתוח טובים של כל הביצועים שלכם, מאמצי השיווק של העסק עשויים להיות חסרי כיוון וללא יכולת אופטימיזציה והתאמה.

בתהליך ליווי שיווקי תוכלו לקבל כלים טובים למעקב אחר הקמפיינים השיווקיים וניתוח שלהם. יועצי שיווק יוכלו לפרש נתונים כדי לספק לכם תובנות שאפשר להמיר לפעולה. על ידי הקמת מנגנוני מעקב יעילים, תוכלו לבצע הערכת ביצועים מתמשכת כך שהקמפיינים שלכם יהיו רלוונטיים.

שיווק בעדיפות תחתונה

יכול להיות שההתמקדות העיקרית שלכם בעסק כיום היא בהיבטים תפעוליים ולא באסטרטגיה השיווקית.

במקרים כאלה אנשי ייעוץ שיווקי יוכלו לתפקד כמחלקת שיווק במיקור חוץ ולטפל בכל תחום השיווק, מתכנון דרך ביצוע ועד ניתוח ואופטימיזציה. הם ייקחו על עצמם את האחריות על הכיוון האסטרטגי, על ביצועי מסע הפרסום, על ניהול ספקים וכדומה, מה שיאפשר לכם להתמקד במשימות אחרות.

הבנת הלקוח

כשאתם לא מבינים מספיק לעומק את הלקוחות שלכם, ההעדפות שלהם וההתנהגות שלהם - מאמצי השיווק שלכם עלולים להיפגע ולא להיות ממוקדים מספיק. יועץ שיווק יוכל לעזור לכם להבין את הלקוח, כולל הפלח הדמוגרפי שלו והצרכים שלו.

כך ניתן ליצור אסטרטגיות שמהדהדות עם הקהל שלכם ולשפר את המעורבות ושיעורי ההמרה.

היעדר תוכנית אסטרטגית

שיווק ללא תוכנית ברורה עלול להוביל למאמצים לא יעילים וקמפיינים מפוזרים.

ייעוץ שיווקי יוכל לעזור לכם בגיבוש תוכנית שיווקית מקיפה שמותאמת למטרות הספציפיות של העסק שלכם. מפת הדרכים שתהליך זה ייצור תספק לכם הדרכה ברורה לפעולות השיווק שיובילו לתוצאות הטובות ביותר.

אז מה יועץ שיווקי עושה?

יועצי שיווק חובשים כובעים רבים והתפקיד שלהם הוא מעבר לגיבוש תוכניות- הם יכולים להיכנס בכל שלבי התהליך ולהתנות את הדרך, את הדרכים לביצוע, לזהות חולשות וחוזקות ועוד.

יועצים אלה יצללו אל תוך הקרביים של העסק כדי להבין את המהות שלו, את קהל היעד ואת הנוף התחרותי. עם הידע הזה הם יוכלו לייצר אסטרטגיות שיווק חזקות שיתאימו ליעדים העסקיים שלכם.

בין אם מדובר בתכנון אסטרטגיות ארוכות טווח או לקמפיינים פרסומים נקודתיים, התוכניות האסטרטגיות שהם יבנו יהוו עבורכם מפת דרכים מפורטת שתוביל להצלחה.

ניסוח מסרים ותוכן

ייעוץ שיווקי יוכל לעזור לכם לבחון את המסרים והתוכן שאתם מעבירים כרגע ולנסח ולדייק אותם כך שזהות העסק שלכם תהיה ייחודית ומותאמת. באמצעות המילים הנכונות תוכלו לבנות קשרים עם לקוחות ולהניע לפעולה.

אופטימיזציה של ערוצי שיווק

מומחי ליווי שיווקי יודעים איך ערוצי השיווק השונים עובדים ויוכלו לזהות את הפלטפורמות היעילות ביותר לצורך הגדלת קהל הלקוחות שלכם והדהוד המסרים שלכם. ממדיה חברתית ושיווק SEO ועד למודעות בפרינט ושיתופי פעולה עם גופם שונים - הידע שלהם יוכל למפות את הסביבה השיווקית ולעזור לכם לבחור במה כדאי להשקיע.

ניתוח ביצועים

מעבר ליישום של אסטרטגיות בפועל, יועצים שיווקיים יוכלו לעזור לכם לעקוב אחר קמפיינים ויוזמות ולחשוף תובנות בנוגע להתנהגות צרכנים והצלחה של מוצרים או שירותים מסוימים. באמצעות מעקב וניתוח מתמידים אפשר לכוונן אסטרטגיות כדי שיהיו יעילות יותר.

נקודת מבט אובייקטיבית

נקודת המבט החיצונית שיועץ שיווקי מביא לכם היא חשובה.

היועצים לא מעורבים בעבודה הפנימית וכך יכולים לחשוף עבורכם נקודות שלא חשבתן עליהן, להאיר חוזקות נסתרות ולחשוף הזדמנויות שטרם נוצלו. האובייקטיביות של יועץ שיווקי עוזרת לו לעצב מחדש אסטרטגיות ולייצר חשיבה חדשנית בתוך החברה.

פתרונות מותאמים אישית

יועצים שיווקיים יודעים שלא כל שיטה עובדת לכל עסק כי כל עסק הוא אחר. הם ידעו להתאים אישית אסטרטגיות שיווק כדי להתאים לצרכים הייחודים של העסק שלכם. הם לא יציעו פתרונות גנריים אלא יכווינו כל תוכנית כך שתעמוד ביעדים שהצבתם לעצמכם.

למה אפשר לצפות בתהליך ייעוץ שיווקי?

כמובן שכל תהליך ייעוץ שיווקי ייראה אחרת בהתאם לעסק ולצרכים שלו, אבל יש כמה דברים שיהיו נכונים, בדרך כלל.

קודם כל, יועצים שיווקיים ישאלו אתכם הרבה מאוד שאלות - על היעדים העסקיים שלכם, על המוצרים והשירותים שאתם מציעים, על אסטרטגיות השיווק שלכם בעבר ובהווה ועוד. הם ינסו לקבל הבנה מעמיקה ככל הניתן של מהות העסק והפעולות שלו. הם יבקשו מכם להציג בפניהם את כל הנתונים שיש לכם בתחום השיווק והם יבחנו בקפדנות את המאמצים שנעשו עד כה כדי להבין מה היה יעיל ומה פחות.

הם ינסו להבין גם את התנהגות הלקוחות שלהם בכלים שונים - אם זה בחינת נתונים, ביצוע סקרים וכדומה. לאחר מכן הם יניחו את התשתית לתוכנית שיווקית מקיפה, כולל בחירת ערוצי השיווק הנכונים, הצעה לניסוחים ואנשי מקצוע רלוונטיים, מיתוג מחודש ועוד. ואז תיבנה האסטרטגיה בהתאמה למטרות העסקיות, ואפשר יהיה לתרגם את התיאוריה לפעולות נקודתיות.

הם לא רק יתוו את הדרך, אלא גם ילוו אתכם במימוש שלה ובניתוח שלה כדי לבצע אופטימיזציה בכל שלב של הדרך. ממש כמו שאנחנו עושים כאן ב-Yazame, אנחנו בונים לכם אסטרטגיית שיווק מ-0 וגם מלווים ובונים אותה יחד איתכם (או עבורכם) בפועל.

למה להיעזר בנו כיועצים שיווקיים לעסק שלך?

עם מומחיות ארוכת שנים וליווי שיווקי של לקוחות רבים שהצליחו לממש את הפוטנציאל שהיה טמון בעסק שלהם, אנחנו יכולים להגיד לכם בוודאות שלאחר תהליך מעמיק עם אנשי המקצוע שלנו אתם תוכלו להוביל את העסק שלכם לצמיחה משמעותית באמצעות הכלים שניתן לכם.

אנו מכירים את השוק הנוכחי ואת ערוצי השיווק הרלוונטיים ונוכל לעזור לכם לנווט בהם ולהגיע ליעדכם בבטחה.

יש לך שאלות? יש לנו תשובות!

זה התהליך שבו עוזרים לעסק לממש את הפוטנציאל השיווקי שלו באמצעות גיבוש אסטרטגיות נכונות ומותאמות אישית. זה כולל את הבחירה של הפלטפורמות הנכונות, את ניסוח התוכן שיהדהד את המסרים של העסק, בניתוח של התוצאות ואופטימיזציה של קמפייני שיווק ועוד.

יועץ שיווקי יכול לעזור לכם לבנות אסטרטגיות מותאמות אישית לעסק שלכם שיובילו לצמיחה שלו והגדלת קהל הלקוחות. הוא יוכל לחקור את מגמות השוק, למנף את נקודות החוזקה שלכם ולשכלל את קמפייני השיווק. התובנות וההנחיות שלו יכולות לסלול את הדרך לשיווק ממוקד ועוצמתי שיחזק את העסק בטווח הקצר והארוך.

כדאי לפנות לייעוץ שיווקי אם אתם מרגישים שמאמצי השיווק שלכם לא מגיעים לתוצאות הרצויות, אם אתם מעוניינים לקדם מוצר באופן נקודתי או שאתם רוצים לגבש אסטרטגיה שיווקית ארוכת טווח שנכונה יותר לעסק ולקהל היעד שלכם. אפשר להרוויח מייעוץ שיווקי כמעט בכל סיטואציה עסקית.

יועץ שיווקי ינסה ללמוד והלבין ככל הניתן את מה שיש לדעת על העסק שלכם, המוצרים, הקהל ומאמצי השיווק שנעשו עד כה. לאחר מחקר זה הוא יגבש ביחד איתכם אסטרטגיות שיתאימו לכם ויעזור לכם להבין כיצד ניתן לממש ולבצע אותן בפועל.

השוק כיום הוא תחרותי מתמיד ויש הרבה מאוד עסקים בכל תחום שתעלו על דעתכם, לכן בניית אתר היא הכרחית לצורך התבלטות. עסק שאין לו נוכחות דיגיטלית עלול להסתכן בלהישאר מאחורי המתחרים ולפספס הזדמנויות.

אתר מותאם היטב יוכל להבטיח שהעסק שלכם יישאר רלוונטי ובתוך התחרות.

משפכי ומערכי שיווק חכמים הם המפתח ליצירת יציבות וגדילה קבועה בעסק וכן, גם העסק שלך יפרוץ באמצעותם כל תקרת הכנסה שהתרגלת אליה. בניית של מערכי ומשפכי שיווק כאלו - היא המומחיות שלנו!

אנחנו כאן להגדיל את העסק שלך

אז אם הגיע הזמן שלך להרים הילוך ולהיכנס למשחק של הגדולים, אנחנו נעזור לך לעשות את זה נכון.

אני מזמין אותך למלא פרטים כאן בטופס ואנחנו ניצור איתך קשר בהקדם, נכיר יותר לעומק ונבין מהם מהלכי השיווק הכי נכונים לעסק שלך - ואיך אנחנו יכולים לעזור לך להוציא אותם לפועל בהצלחה.