בניית דפי נחיתה

דפי נחיתה הם דפים עצמאיים ונפרדים מאתר העסק שנועדו לקדם מטרה ספציפית. בניית דפי נחיתה היא יעילה ורלוונטית לרוב העסקים, וכדאי לפעול בכמה דרכים כדי להפוך אותם לטובים ומוצלחים.

יוסף וענונו - Yazame

יש כל מיני אסטרטגיות שיווק בעולם הדיגיטלי המתפתח של היום, ובניית דף נחיתה היא אחת מהן. זה יכול להיות השער שיחבר בין העסק לבין הלקוחות הפוטנציאליים, שיציע להם חוויה שמותאמת להם ולדרישות העסק. כך תוכלו לקדם את העסק, לייעל אותו, למשוך לקוחות ולהגדיל מכירות.

אבל מה זה בעצם דפי נחיתה, מדוע אנחנו צריכים אותם ואיזה סוגים ישנם?

מהו דף נחיתה?

דף נחיתה הוא לא עוד דף שמשתמש נוחת בו - אלא דף אוטונומי, נפרד מדף הבית של האתר או מדפים אחרים, והוא מיועד למטרה ספציפית.

דף נחיתה פועל בדרך כלל כדי להפוך מבקר ללקוח, והוא משמש בתור פלטפורמה להציע תוכן, מידע, אפשרות להירשם, להשאיר פרטים ועוד. מדובר בדף שעומד בפני עצמו, יעוצב באופן מיוחד וניתן יהיה לקשר אליו מפלטפורמות אחרות.

מתי כדאי להשתמש בדף נחיתה?

דפי נחיתה הם כלים חשובים כאשר יש לכם מטרה ספציפית. הם מספקים תוכן ממוקד, מבטלים הסחות דעת ויכולים להנחות את המבקרים שלכם לעבר פעולה רצויה.

יש כל מיני מקרים בהם כדאי לכם לשקול להשתמש בדפי נחיתה, הנה כמה מהם:

דפים לקידום מוצר או שירותים ספציפיים

אם אתם רוצים להשיק מוצר חדש או להציע שירותים של העסק שלכם למסגרת זמן מוגבלת, דף נחיתה יכול להיות יעיל מאוד ולהצליח להדגיש ולהבליט את מה שאתם מציעים.

בניית דף נחיתה נקודתי מאפשר לכם להתמקד אך ורק בשירותים ובמוצרים הספציפיים, מה שמגדיל את הסיכוי לקדם מכירות.

דפי נחיתה ליצירת לידים

אם אתם רוצים לאסוף פרטי קשר ומידע נוסף של לקוחות מעוניינים, דף נחיתה שמוקדש למשיכת לידים חדשים יכול להיות מצוין עבורכם. זה יעודד מבקרים לשתף את המידע שלהם בתמורה לתוכן בעל ערך שיקבלו (לדוגמה ניוזלטר או דוגמיות של מוצר).

דפי נחיתה כחלק מקמפיינים ממומנים

כשאתם מייצרים קמפיין פרסום ממומן לעסק שלכם, מומלץ לבצע הפנייה מהמודעות הללו לדף נחיתה שתוכנן במיוחד. בניית דף נחיתה מיוחד שמתיישר עם התוכן של המודעה יכול להבטיח עקביות ומקצועיות ולשפר את שיעורי ההמרה.

רכישת כרטיסים או הרשמה לאירועים

בין אם אתם מעבירים קורס אונליין, רוצים למכור כרטיסים לאירוע מיוחד או כל דבר אחר שמצריך הרשמה - דף נחיתה ייעודי יכול לפשט את התהליך ולעודד הרשמות. הדף יכול לכלול את פרטי האירוע, לוח זמנים וטופס הרשמה פשוט - ועל הדרך תוכלו לשמור גם את פרטי הקשר של הנרשמים לצורך שיווק עתידי.

דפי הרשמה לניוזלטר

אם המטרה השיווקית שלכם בעסק כרגע היא להרחיב את רשימת המנויים לניוזלטר השבועי או החודשי שלכם, בניית דף נחיתה מותאם להרשמה כמנויים, שמציע תוכן ועדכונים אקסקלוסיביים, יכול בהחלט לעזור לעודד מבקרים להירשם.

קמפיינים שיווקיים לפי פלחי קהל שונים

אם אתם רוצים לפרסם קמפיינים שמעוצבים אחרת לכל קהל, בניית דפי נחיתה שמותאמים לכל פלח דמוגרפי יכולים לשפר משמעותית את המעורבות של המבקרים עם התוכן שלכם.

התאמה אישית משפרת רלוונטיות ויכולה לעודד פעולה טוב יותר, ועם דפי נחיתה אתם לא צריכים להחליף תוכן ועיצוב לאתר שלם - אלא רק לדף אחד.

עד כמה דפי נחיתה הם יעילים?

בסקרים שבוצעו ובניתוח נתונים של שלל עסקים שהקימו דפי נחיתה ניתן לראות שמדובר בדפים יעילים.

בגלל שלרוב הם מכילים אינפורמציה נקודתית וקריאה ברורה לפעולה הם מאפשרים להמיר גולשים מתעניינים ללקוחות נאמנים בקלות וביעילות. הגבלת אפשרויות הניווט והפשטות שלהם מפנים את תשומת ליבו של המבקר אל המטרה המיועדת במקום לפזר אותה על פני כל מיני אופציות וקישורים. דבר זה מוכיח שדף נחיתה יכול לעמוד במטרה שלו ולתת מענה לצרכנים ולעסקים.

כדי למדוד את הצלחתם בצורה מדויקת יותר אפשר לבחון גורמים שונים:

1. שיעורי המרות: אחד המדדים העיקריים למדידת יעילותו של דף נחיתה הוא שיעור ההמרה, כלומר אחוז המבקרים שמבצעים את הפעולה הרצויה בדף, אם זה ביצוע רכישה, הרשמה לניוזלטר או הורדת תוכן.

2. דפים ברורים ורלוונטיים: בניית דפי נחיתה שמנוסחים היטב ותואמים את התוכן של ההצעה יבטיחו חוויה חלקה ובהירה עבור הגולשים.

3. קריאה לפעולה: הקריאה לפעולה בדף הנחיתה היא בעלת תפקיד משמעותי בתהליך ההמרה מגולש מתעניין ללקוח מעורב. קריאה לפעולה שהיא משכנעת, ברורה וממוקמת אסטרטגית בדף הנחיתה יכולה להשפיע באופן משמעותי על שיעורי ההמרה וכך על יעילותו של דף הנחיתה.

4. עיצוב וחווית המשתמש: בניית דף נחיתה לו יש פריסה נוחה ומושכת מבחינה ויזואלית מאפשר ניווט קל יותר ואינטראקציה טובה יותר עם דף הנחיתה. ככל שהעיצוב יהיה יותר אינטואיטיבי, כך יהיה קל יותר להנחות את המשתמשים לעבר הפעולה הרצויה.

5. בדיקות שוטפות: בדיקות שוטפות של ביצועי דף הנחיתה או טסטים A/B של אלמנטים שונים כמו כותרות, תמונות או קריאה לפעולה, עוזרות לזהות מה מהדהד בצורה הטובה ביותר עם קהל היעד, מה כדאי להחליף ולהתאים וכדומה. בדיקות ואופטימיזציה בהתאם עוזרות לשפר את האפקטיביות של דף הנחיתה לאורך זמן.

6. מיקוד דמוגרפי: ככל שדף הנחיתה מתאים יותר לפלחי הקהל הספציפיים כך הוא יכול להיות יעיל ומוצלח יותר. חשוב להתאים את התוכן והעיצוב בעת בניית דף נחיתה באופן שיהיה רלוונטי לאנשים שאליהם אתם פונים.

רגע, איזה סוגי דפי נחיתה יש?

קיימים כל מיני סוגים של דפי נחיתה שאתם יכולים ליצור, וחשוב להתאים בינם לבין המטרה, קהל היעד והעסק שלכם.

דפי נחיתה ליצירת לידים

בניית דפי נחיתה ליצירת לידים מאפשר לכם לאסוף מידע ממבקרים וגולשים שמגיעים אל האתר. אלו הדפים הנפוצים ביותר כשמדברים על דפי נחיתה.

הם מציעים תוכן בעל ערך תמורת נתינת פרטי קשר, וכך ניתן לבנות רשימה של לקוחות פוטנציאליים כדי להכניס אותם למשפך השיווקי בהמשך.

דפי נחיתה בלחיצה

דפים אלו בעצם מקשרים בין פרסומת לתיאור מפורט יותר של מוצר או שירותים מסוימים. דפים אלה מציעים מידע שיכול לפתות מבקרים לעבור אל עמוד נוסף, לדוגמה חנות האתר לצורך רכישה.

דפי נחיתה בלחיצה שומרים על תחושה זורמת ויכולים לספק פרטים חשובים ותמריצים שיעודדו אנשים להמשיך אל הדף הבא.

דפי ספלאש

דפי ספלאש משמשים בתור הקדמה לאתר אינטרנט. הם כוללים בדרך כלל מבצעים, הודעות או התראות שונות לפני שהם מאפשרים למבקרים להמשיך לתוכן של האתר הראשי של העסק.

הדפים האלה בעצם מייצרים את המעורבות הראשונית עם הלקוח, מציעים מידע ממוקד וקריאה לפעולה וכך מושכים תשומת לב מיידית.

הדפים האלו, כשמם כן הן, נועדו למכור מוצרים או שירותים של העסק שלכם. הם כוללים את כל המידע הרלוונטי, עם הדגשה של היתרונות של המוצר, השימושים שלו, המחיר שלו כרגע והמלצות שונות.

חשוב להכניס בו תוכן שישכנע אנשים לבצע את הרכישה.

דפי סקוויז

דפי סקוויז מתמקדים באיסוף של נתוני מבקרים. הם לרוב מינימליסטיים גם בעיצוב וגם בתוכן שלהם, ומתרכזים רק באיסוף פרטי קשר כמו כתובת מייל, טלפון וכדומה.

דפים אלה משתמשים לרוב בכותרות גדולות ומושכות, בתוכן תמציתי שמספר על ההצעה ובשלל אלמנטים ויזואליים בולטים כדי לעודד את הגולשים לשתף מידע בתמורה להצעה בלעדית, הנחה, גישה לתוכן ועוד.

דפי תודה

אפשר לבנות גם דף נחיתה שמאשר ביצוע פעולה מסוימת של המבקר, כמו רכישה או מילוי טופס. הדפים האלה מביעים הכרת תודה וגם מציעים מידע נוסף או הזדמנויות לרכישות או הרשמות נוספות. בדפים אלה אפשר גם לשלב אופציה של שיתוף התוכן ברשתות החברתיות.

מדובר בדף נחיתה שיש לו תפקיד חשוב בשמירה על מערכת יחסים טובה ואמינה עם לקוחות.

איך בונים דף נחיתה טוב?

כדי לבנות דף נחיתה מוצלח כדאי לבצע כמה פעולות:

1. תוכן ברור ותמציתי: יש לנסח היטב את התוכן שאתם מעלים בדף הנחיתה כך שהוא יהיה הכי ברור שאפשר. חשוב שידעו בדיוק מה המסר שאתם מנסים להעביר בדף, ושזה יתאים כמובן לזהות הייחודית של העסק שלכם.

2. כותרת משכנעת, גדולה וברורה: צרו כותרת תמציתית שמושכת תשומת לב ומצליחה להעביר את ההצעה שלכם בצורה ייחודית.

3. ויזואליה: שלבו תמונות, גרפיקה וסרטונים באיכות גבוהה שישלימו את תוכן הטקסט ויחזקו את המסר שאתם מנסים להעביר. כל החומר הוויזואלי שאתם בוחרים צריך להיות רלוונטי לדף הנחיתה ולהנחות את הגולשים לפעול.

4. תוכן ממוקד: הימנעו מלכתוב מידע מיותר והתמקדו רק במה שרלוונטי. נסו לתאר באופן ברור ככל הניתן את היתרונות של מה שאתם מציעים ואת הרלוונטיות של המוצר או השירותים לצרכים של הקהל שלכם.

5. חוויית משתמש נוחה: חשוב לוודא שנוח ונעים לגלול בדף, ושהאופציה למלא פרטים או להמשיך לעמוד נוסף היא נגישה ואינטואיטיבית.

6. קריאה לפעולה: בעת בניית דפי נחיתה חשוב לשלב קריאה לפעולה באופן בולט, משכנע ומותאם למטרה של הדף. נסו ליצור תחושת דחיפות מבלי להציק.

7. התאמה לנייד: זכרו שדף נחיתה צריך לעבוד היטב גם בגרסת המובייל שלו, לכן יש לבדוק שכל הפונקציות עובדות כמו שצריך בנייד ושהוא נראה טוב ונגיש.

8. צמצום הסחות דעת: צמצמו ככל הניתן את כל אפשרויות הניווט וקישורים שונים שעלולים להסיט את תשומת הלב של הגולשים מהמטרה העיקרית של דף הנחיתה.

9. שילוב של המלצות וביקורות: חשוב להדגיש את האמינות שלכם ושל מה שאתם מציעים, והמלצות וביקורות מלקוחות אמיתיים הם דרך טובה ויעילה לעשות זאת.

למה להיעזר באיש מקצוע בעת בניית דפי נחיתה?

ניצול המומחיות של אנשי מקצוע בעת בניית דף נחיתה היא חשובה מהרבה מאוד סיבות. למומחים בתחום יש את מערך המיומנויות הנדרש שכולל יכולות עיצוב, תכנות, יצירת תוכן, יצירת חווית משתמש וכדומה, מה שמבטיח את זה שדף הנחיתה של העסק שלכם יענה על המטרות שהצבתם לעצמכם.

מומחי שיווק ובניית דפי נחיתה יהיו גם מעודכנים בכל המגמות הנוכחיות ויוכלו למנף את הידע הזה כדי להתאים את דפי הנחיתה לקהל היעד שלכם, תוך שימוש באסטרטגיות שיווק שונות כדי למקסם את ההשפעה שנוצרת.

המיומנות הטכנית שלהם תוכל לעזור ביצירת דף נחיתה תקין, אינטראקטיבי וידידותי למשתמש, וזה יכול לעשות הבדל של שמיים וארץ בתוצאות הסופיות והביצועים של דף הנחיתה.

למה לבנות דף נחיתה דווקא איתנו?

אנו יודעים כמה חשוב זה לעצב דף נחיתה יעיל ומושך, ונשמח להעניק לכם מהמידע והכלים הרבים שצברנו כדי למלא את המטרות השיווקיות שלכם בעסק באמצעות דף כזה. נוכל לעמוד לרשותכם בכל אלמנט של דף הנחיתה, מהתכנות ועד העיצוב, כדי לעזור לעסק שלכם לגדול ולצמוח ולממש את הפוטנציאל שלו.

עם לקוחות מרוצים רבים ושיעורי המרה גבוהים - יש לנו את היכולות והמקצועיות הנדרשת לצורך ליווי אידיאלי בתהליך ובביצוע.

יש לך שאלות? יש לנו תשובות!

 דף נחיתה הוא דף חיצוני ועצמאי שמטרתו לקדם מטרה ספציפית של העסק ולקרוא לפעולה של הגולשים. מדובר בעמוד תמציתי וממוקד שנפרד מאתר העסק.

דפי נחיתה הם רלוונטיים במגוון רחב של מקרים. אם אתם רוצים למכור מוצר או לפרסם שירותים ספציפיים, אם אתם מעוניינים לרשום אנשים לאירוע או שאתם רוצים להגדיל את הלידים שלכם- זה סוג הדף האידיאלי עבורכם. 

קיימים מספר סוגי דפי נחיתה כאשר אפשר להתאים בינם לבין המטרה שאתם מנסים לקדם. יש דפי נחיתה לחיצים שמקשרים בין מודעה לבין עמוד נוסף, דפי נחיתה לאיסוף פרטי קשר, דפי מכירות , דפי הקדמה ועוד. לכל אחד מהם יתרונות משלו ודרך עיצוב ייחודית.

כדי שדף הנחיתה שלכם ימלא את מטרתו כדאי לנקוט במספר פעולות שונות. כדאי להתאים את התוכן ולהפוך אותו לתמציתי, ברור וממוקד ככל הניתן. יש לבחור בכותרת ואמצעים ויזואליים מושכים. חשוב לשלב קריאה לפעולה שתעודד את הגולשים לבצע אינטראקציה ויש לייצר חווית משתמש נוחה ונגישה.

משפכי ומערכי שיווק חכמים הם המפתח ליצירת יציבות וגדילה קבועה בעסק וכן, גם העסק שלך יפרוץ באמצעותם כל תקרת הכנסה שהתרגלת אליה. בניית של מערכי ומשפכי שיווק כאלו - היא המומחיות שלנו!

אנחנו כאן להגדיל את העסק שלך

אז אם הגיע הזמן שלך להרים הילוך ולהיכנס למשחק של הגדולים, אנחנו נעזור לך לעשות את זה נכון.

אני מזמין אותך למלא פרטים כאן בטופס ואנחנו ניצור איתך קשר בהקדם, נכיר יותר לעומק ונבין מהם מהלכי השיווק הכי נכונים לעסק שלך - ואיך אנחנו יכולים לעזור לך להוציא אותם לפועל בהצלחה.