בלוג > קטגוריה: דפי נחיתה

בניית דף נחיתה ממיר ב-5 שלבים פשוטים

שיתוף:
בניית דף נחיתה

בניית דף נחיתה הינה משימה לא פשוטה בכלל. בכדי לפשט ולצלוח בה, מומלץ לעקוב אחר חמישה שלבים במהלך הבנייה. מעקב הדוק אחריהם יבטיח דף נחיתה מדוקדק ותוצאתי.

בניית דף נחיתה אמנם יכולה להיות מסובכת, אך לא בלתי אפשרית. ישנם חמישה שלבים קבועים ופשוטים אותם נפרט במאמר. אחריהם תעקבו כדי ליצור דף נחיתה ענייני, פרודוקטיבי ומכוון מטרה. והכי חשוב, גם ממיר. נתחיל ונסביר את חמשת השלבים הללו.

 

מהו דף נחיתה

דף נחיתה הינו דף אינטרנטי, מכוון מטרה אחת בלבד. דף נחיתה מציג מוצר או שירות אותו נרצה לשווק במטרה להוביל לקוח לפעולה ורכישה שלו – ורק שלו, באופן ספציפי. הוא יכיל מידע רלוונטי ויציג את השירות או המוצר, פרטים על העסק שלנו, עלויות, מידע שחשוב לדעת וכד’. חשוב שדף הנחיתה יעוצב בצורה מרשימה. גרפיקה נעימה שתמשוך את העין, יכולה לעשות את ההבדל בין דף נחיתה מוצלח וממיר לדף נחיתה ״רגיל״. ואנחנו לא פה בשביל להיות רגילים. המטרה שלנו היא לבנות דף נחיתה אחראי להדפסת לידים איכותיים באופן סדיר ואוטומטי.

בניית דף נחיתה ממיר ב-5 שלבים פשוטים

 

בניית דף נחיתה

מכיוון שדף הנחיתה הוא הדבר הראשון שהלקוח הפוטנציאלי שלכם יחשף אליו, או במילים אחרות – בו הם ינחתו, חשוב שיהיה ענייני. אפשר לומר, שהוא סוג של חלון הראווה של העסק שלכם. הדבר החשוב ביותר בדף נחיתה – הוא שיניע לפעולה. בכדי לבנות דף שמניב תוצאות, מומלץ לעקוב אחר חמשת השלבים הללו:

1. הגדרת קהל יעד במדויק

במהלך בניית דף נחיתה, קריטי להגדיר את קהל היעד אליו נייעד את שיווק הדף. במידה ואנו מחפשים לשוווק שירות ספציפי, לצורך הדוגמה – שירותי עיצוב גרפי – נצטרך להציג את החוזקות בשירותים ומדוע אנו עדיפים על ספקים אחרים. לדוגמה זו, רלוונטי כמובן עיצוב גרפי מרשים לדף הנחיתה. חשוב גם לצרף תיק עבודות ענייני ומצומצם שמראה על יכולותינו ושליתטנו בתחום.

2. בנייף דף נחיתה אחד – למוצר אחד – עם מטרה אחת

מכיוון ובניית דף הנחיתה תכוון למוצר או שירות יחידים, חשוב לעמוד במטרה המקורית לשמה יצרנו אותו. הוספת אינפורמציה לא רלוונטית לעמוד יכולה, בפוטנציאל, לבלבל את הלקוח הפוטנציאלי ולהרחיקו מהמטרה העיקרית – הלא היא רכישת המוצר אותו בחרנו לשווק. בכדי לעמוד במטרה זו, חשוב לשמור על מיקוד וענייניות למוצר הספציפי אותו נרצה למכור, או לשירות אותו נשאף לספק. לא נוסיף מידע על שירותים או מוצרים נוספים לדף.

3. קופירייטינג שנוגע בנקודות הכאב והתשוקה של קהל היעד במדויק

לאחר שהגדרנו את קהל היעד במדויק, ולאחר שבחרנו במטרה אחת אותה נרצה להשיג, חשוב להשקיע בכתיבת התוכן שיופיע בדף הנחיתה ולהתאימו לקהל היעד המדובר. לצורך הדוגמה, במידה ונשווק שירותי שיווק לעסקים b2b או b2c, תשומת הלב שלנו תופנה לכתיבה שתמשוך לקוחות שזקוקים לשירות כזה. נקודות הכאב והתשוקה של קהל היעד יתבססו על סיטואציות קודמות אותן ככל הנראה הם חוו ועדיין חווים במהלך עבודה מול בעל המקצוע – במקרה הזה, משווק דיגיטלי לעסקים.

4. עיצוב מרשים ומושך

כבר השקענו בכתיבת התוכן העניינית, חשוב גם להשקיע, במהלך בניית דף הנחיתה, בעיצוב שלו. גרפיקה מרשימה, מודרנית ו(בעיקר) אסתטית שתמשוך את העין הינה קריטית. עיצוב דל שלא מושך את העין לא יעודד לקוחות הפוטנציאלים להתעמק ולקרוא את התוכן בדף עצמו עד שיובלו לפעולה. “חיפוף” בשלב הזה, הוא ירייה ברגל. כל העבודה הקשה כבר לא משתלמת, אם דף הנחיתה לא מעוצב בצורה מרשימה.

5. הניעו לפעולה לאורך כל הדף

חשוב לשים לב שלאורך כל הדף אנו מניעים את הקורא לפעולה. במידה ונתחיל את העיצוב וכתיבת התוכן של הדף בהנעה לפעולה, אבל לא נזכיר אותה שוב לאחר מכן, נוותר על חלק גדול מהלקוחות הפוטנציאלים. מה לעשות, לפעמים הם מתעמקים בתוכן שמעניין אותם ו״שוכחים״ מהחלק של השארת הפרטים. במהלך בניית דף נחיתה – המטרה להוביל להתעניינות או רכישת השירות או המוצר שלנו. זה העיקר – ולא לא להעביר תוכן באופן שטחי. בשביל זה יש לכם בלוג מקצועי באתר.


לסיכום

בניית דף נחיתה הינה בבסיסה, כפי שכבר הצגנו, משימה לא פשוטה. עם זאת, במידה ונשמור על חמשת השלבים שמצויינים במאמר זה בצורה נאמנה, נגיע לתוצר סופי שהינו דף נחיתה איכותי שייצר הנעה לפעולה מלקוחות אשר יעיינו בו.

אז מה היה לנו?
אנחנו כאן בשבילך

אז אם הגיע הזמן שלך להרים הילוך ולהיכנס למשחק של הגדולים, אנחנו נעזור לך לעשות את זה נכון.

אני מזמין אותך ללחוץ כאן למטה, ליצור איתנו קשר כדי שנכיר יותר לעומק ונבין מהם מהלכי השיווק הכי נכונים לעסק שלך - ואיך אנחנו יכולים לעזור לך להוציא אותם לפועל בהצלחה.

יוסף וענונו - Yazame

עוד מאמרים שבטוח יעניינו אותך: