בלוג > קטגוריה: דפי נחיתה

דף נחיתה או טופס לידים: מה עדיף?

שיתוף:
דף נחיתה או טופס לידים: מה עדיף?

הגעתם למסקנה שאתם זקוקים לבוסט לידים מיידי והחלטתם להקים קמפיין? נפלא. עכשיו נותר לכם לבחור איזה קמפיין תרצו להעלות לאוויר. האופציות העומדות לרשותכם – קמפיין שמכוון לדף נחיתה או לטופס לידים. אז איזה מביניהם עדיף?

קמפיינים בעולם השיווק הדיגיטלי – תחום רחב מאוד. העסקים שמריצים קמפיינים בצורה נכונה, גם רואים תוצאות מרשימות – בכמות הלידים ובהכנסות. קמפיינים מהווים פיתרון נהדר כשעולה הצורך לייצר לידים חמים לעסק. במקרים רבים נצטרך לבחור באחד משני סוגי קמפיינים – דף נחיתה או טופס לידים. שתי האופציות רלוונטיות ולגיטימיות, אך אחת מהן עדיפה בהרבה.

 

מהו דף נחיתה בכלל?

דף נחיתה הינו דף שיווקי אשר מציג מידע רלוונטי למוצר או שירות אותו נרצה לשווק. כשבונים דפי נחיתה בצורה נכונה, הם יכילו את כלל האינפורמציה הרלוונטית למוצר או שירות אלו – פירוט כולל על המוצר או השירות שנרצה לשווק, מידע על העסק ועל דרך העבודה שלה, מחירים, אינפורמציה שחשוב לדעת וכד’. הוא ייעוצב בצורה מרשימה וחדשנית שתמשוך את העין, וייבנה במטרה להביא לידים איכותיים וחמים. דף נחיתה הינו המקום הראשון אליו נגיע כשנחפש לקרוא על שירות או מוצר מסויים, ולכן חשוב שיהיה ממוקד, ענייני והכי חשוב – שיניע לפעולה. בניית דף נחיתה ממיר היא אמנות לכשעצמה, במידה ועושים זאת נכון – זה גם משתלם. תכף נבין גם מדוע.

 

דף נחיתה – יתרונות וחסרונות

היתרונות העיקריים של דפי נחיתה הינם היכולת להתמקד בשיווק של שירות או מוצר ספציפי, תוך שמירה על יכולת עיצוב חוויות המשתמש בצורה מלאה. כשנבנה דף נחיתה, נשאל את עצמנו מה חוזקות המוצר, מי הלקוחות שלרוב ירכשו אותו, מה הפעולה שנרצה שתצא מקריאת דף הנחיתה והיכן הוא יופיע. לאחר טרגוט קהל היעד, נתאים את העיצוב ואת התוכן של דף הנחיתה במטרה לעניין את הלקוחות הפוטנציאלים שלנו. החסרונות של דף הנחיתה הם הצורך בהתאמתו למוצר או שירות ספציפי, מה שיכול בפוטנציאל לגזול מאיתנו משאבים ונצטרך ליצור יותר מדף נחיתה אחד.

דף נחיתה או טופס לידים: מה עדיף?

 

מהו טופס לידים?

טופס לידים הינו טופס סטנדרטי המכיל מספר סעיפים. בטופס ממלאים אינפורמציה שגרתית לגבי פרטי הלקוח. הוא לרוב יכיל שם, מספר טלפון, אימייל – פרטים יבשים בעיקר. נפגוש בו כשנעשה קידום ממומן דרך רשתות חברתיות, אז הנעת הפעולה לרוב תלך לטופס לידים. הלקוחות יראו מודעה מסוימת המכילה סרטון/תמונה + טקסט. בהקלקה על המודעה, ייפתח להם טופס לידים, שישאיר אותם בתוך הרשת החברתית וידרוש מהם למלא את הסעיפים.

 

טופס לידים – יתרונות וחסרונות

היתרונות העיקריים בטופס לידים הינם העלות הנמוכה של יצירתו. מכיוון ומדובר בכלי שיווקי פשוט, לא נדרש להשקיע בו מחשבה רבה. יתרון נוסף הוא שהוא לא דורש מהמשתמש ״לצאת״ מהרשת החברתית בה הוא גלל וראה את המודעה. זו גם אחת הסיבו שלידים מטופס הם זולים יותר. החסרון העיקרי של טופס לידים הוא איכות הלידים הנמוכה שתגיע ממנו. החסרון נובע בעקבות העובדה שמודעה בודדת שמובילה לטופס לידים, פשוט נותנת מעט מאוד מידע לעומת דף נחיתה ממוקד מטרה ובלי הסחות דעת.

 

דף נחיתה או טופס לידים: מה עדיף?

נתחיל מהשורה התחתונה: דף נחיתה עדיף בפער על טופס לידים. דפי נחיתה מאפשרים שליטה מוגברת ומדוקדקת בתוכן ובגרפיקה, מה שיאפשר לנו למשוך יותר קהל. הם גם מאפשרים לכם להוציא את הלקוח לדף חיצוני שלא כולל היסחי דעת. בנוסף, טופס לידים מתמקד בלקחת פרטים בלבד, לרוב פרטים שטחיים.

דפי נחיתה יראו על הרצינות שלכם כאנשי מקצוע. יצירת דף שיווקי ספציפי למטרת קידום מוצר או שירות באופן נקודתי מראים על רצינות ומקצועיות. בפועל, דפים אלו משמשים כממלאי מקום לאיש מכירות או לכרטיס ביקור. מעבר לכך, דף נחיתה הוא קונספט ייחודי לנו ולשירות או למוצר שלנו, להבדיל מטופס לידים אשר נגיש לכל אחד שישתמש בכלי הקידום הממומן שקיים ברשתות חברתיות שונות, כמו הרשתות השייכות ל-META.


איך Yazame יכולה לעזור לכם?

כארכיטקטים לשיווק בדיגיטל אנחנו פועלים במטרת לקדם ולשווק בפלטפורמות הדיגיטל השונות. שיודנו, אנחנו מאמינים בליווי, ייעוץ, קידום, פיתוח ושיווק עסקים עצמאיים בישראל שרוצים לפרוץ את מגבלת מחזורי ה-20,000 ש”ח ולהתקדם הרחק צפונה ממנה. העסק מיישם את שיטת Inside-Out הייחודית לנו. Yazame מתמחה בבניית דפי נחיתה, משפכי שיווק, אתרים, ייעוץ שיווקי ותכנון אסטרטגיות שיווקיות מצליחות.

 

אז דף נחיתה או טופס לידים?

ההמלצה שלנו אליכם היא חד משמעית: תקימו קמפיינים מבוססים על דפי נחיתה – וכמה שיותר. ואם אתם צריכים עזרה, אל תחכו וצרו איתנו קשר!

אז מה היה לנו?
אנחנו כאן בשבילך

אז אם הגיע הזמן שלך להרים הילוך ולהיכנס למשחק של הגדולים, אנחנו נעזור לך לעשות את זה נכון.

אני מזמין אותך ללחוץ כאן למטה, ליצור איתנו קשר כדי שנכיר יותר לעומק ונבין מהם מהלכי השיווק הכי נכונים לעסק שלך - ואיך אנחנו יכולים לעזור לך להוציא אותם לפועל בהצלחה.

יוסף וענונו - Yazame

עוד מאמרים שבטוח יעניינו אותך: