בלוג > קטגוריה: שיווק

זה הצעד הכי קריטי בשיווק העסק שלך

שיתוף:
שיתוף:

זה הצעד הכי קריטי בשיווק העסק שלך

למה העסק שלכם קיים? נכון, כדי לעשות כסף… אבל איך הוא מייצר כסף? נכון, על ידי שיווק עסק באינטרנט אבל למי אתם משווקים את העסק, המוצרים והשירותים שלכם?

נכון! ללקוחות! הלקוחות או קהלי היעד שלכם הם הדבר הכי חשוב בעסק שלכם. מידי יום, אתם קמים ועובדים איתם ובשבילם, כדי לספק להם את המוצרים הטובים ביותר בשוק ולעודד אותם לחזור אליכם בשנית.

ייעוץ שיווקי חכם כולל מחקר בניית קהלי יעד מעמיק, שבסופו אתם יודעים בדיוק איך וכיצד לפנות אל הלקוחות שלכם. פניה חכמה לקהלי יעד באמצעות קמפיינים ממומנים, תכנים אורגניים והצעות מפתות מגדילה מכירות, כמו גם את התזרים העסקי החודשי שלכם.

אז איך מגדירים את קהלי היעד בצורה חכמה?

סגמנטציה

ייעוץ שיווקי שם דגש על סגמנטציה בכדי להכיר ולבנות קהלי יעד עבור החברה שלכם. סגמנטציה מתמקדת בכלל המאפיינים של האנשים שרוכשים מבית העסק שלכם יום-יום – מהבסיסיים ביותר ועד למידע האישי ביותר: העולם הטכנולוגי העניק לגורמים המקצועיים כלים רבים, שבאמצעותם ניתן להכיר את האנשים השונים שפונים לכל בית עסק: כל הקלקה, כל אתר, קבלה ואפילו כל מה שהלקוחות שלנו אומרים נאגד תחת המילים הגדולות Big data – החובקות את המידע הרב אודות כל אדם שגולש באינטרנט.

ה- Big data כולל מידע רב וקריטי אודות הלקוחות השונים: גילם, מינם, השמות המלאים שלהם, תאריך הלידה שלהם, ימי הנישואין שלהם, מי החברים שלהם, מה הם אוהבים לרכוש באינטרנט, באיזה אתרים הם מבקרים ומהו משך השהות בכל אתר, תחביבים, תחומי עניין, מקום עבודה ועוד-ועוד. המידע כה ספציפי, עד שניתן לשים לב כאשר לקוח בחר לרכוש מוצר, אך נטש את הרכישה באמצע התהליך!

חשיבות הסגמנטציה

המידע שמתקבל מתהליך הסגמנטציה שווה לזהב. באמצעותו הלקוחות אינם מספר או קבלה עוד, אלא אנשים בפני עצמם בעלי שאיפות, רצונות, רעב וטעם צרכניים משלהם. ככל שחברות שיווק עסק באינטרנט ישקדו להכיר את הלקוחות שלכם דרך תהליך ייעוץ שיווקי מעמיק, כך יהיה להן פשוט יותר ללמוד מהן הדרכים הנכונות לרגש אותם, לעורר בהם רצון ולהניע אותם לרכישה.

המידע הרב שמספק ה- Big data מאפשר לחברות השיווק לבצע את תהליך הסגמנטציה: עיבוד המידע וניתוחו, כדי להביא למסקנות ומאפיינים מהותיים אשר מאפשרים לגורמים המקצועיים לעשות מעין הפרדה בין הקהלים השונים בשוק, שמייחדת אותם לפי התכונות המשותפות להם.

בזכות תהליך הסגמנטציה במהלך ייעוץ שיווקי ניתן להכיר לכם מספר סוגים של קהלי יעד שרלוונטיים לבית העסק שלכם. על ידי היכרות מעמיקה עמם, אתם יכולים לעשות תהליכי שיווק עסק באינטרנט ביעילות ולחדד את הפניה שלכם אל הלקוחות. ככל שהפניה אישית ורלוונטית יותר אליהם, כך גדלים הסיכויים שייבחרו לקנות מכם על פני כל המתחרים.

בזכות שיווק עסק באינטרנט שמותאם לקהלי היעד ניתן לפרסם פעולות שיווקיות חכמות שלבטח ימשכו את העין של הקהלים שמתאימים.

בזכות התוכן האיכותי והמותאם הלקוח המצוי מרגיש בטוח, כי העסק שומע אותו, מבין אותו וכי כדאי לו לקנות ממנו. הוא יחוש כי בית העסק מכיר אותו ובמידה מסוימת זה באמת נכון – בזכות המידע הרב שנאסף תוך כדי ייעוץ שיווקי מעמיק, כעת אתם יודעים על הלקוחות שלכם הרבה יותר ממה שהם יודעים על עצמם, בין היתר איך "לקנות" אותם ולגרום להם לקנות אתכם.