בלוג > קטגוריה: משפכים שיווקיים

איך משפך שיווקי מגדיל מכירות בעסק?

שיתוף:
משפך שיווקי מגדיל מכירות

משפך שיווקי מגדיל מכירות בעסק – זוהי מטרתו העיקרית. הוא מייצר לידים ודואג להוביל אותם לרכישת מוצר או שירות. כמובן, כל זה במידה והוא מתוכנן ובנוי כראוי. במאמר הזה נבין קצת יותר איך תוכלו לתכנן משפך שיווקי חכם. נבין מה השלבים שלו ואיך עושים את זה נכון ומדוייק.

 

מהו משפך שיווקי?

משפך שיווקי הוא כלי שיווקי, שמשמש בראש ובראשונה להגדלת מכירות בעסק. הוא עושה זאת בתהליך שאורכו כארבעה שלבים בממוצע. לעיתים יותר ולפעמים גם פחות. ישנם משפכי שיווק מדהימים בעלי 2 שלבים וישנם משפכים בעלי 8 שלבים ויותר שעובדים נהדר. השאיפה ממשפך שיווקי חכם היא ליצור תהליך אוטונמי מעגלי – תחילה נשים דגש על העלאת המודעות למותג שלנו, לתוכן שאנחנו מייצרים ולערך שיש לנו לתת. נעלה מודעות למוצר או לשירות ספציפי אותו אנחנו רוצים לשווק.

ככל ששלב המודעות יתבצע בצורה נכונה והדרגתית, כך נתחיל לראות תוצאות ביצירת יותר לידים לעסק. בשלבים המתקדמים של המשפך, נייצר סיטואציה בה הלידים שקיבלנו, הלקוחות הפוטנציאלים, ירכשו את השירותים והמוצרים שלנו. משפכים שיווקיים מורכבים, מכניסים בשלב זה את הלקוח למשפך של מוצר אחר, אך זה כבר למאמר אחר או לשיחה אישית איתנו על הנושא.


שלבי המשפך השיווקי

תחילה, חשוב שנבין מהם ארבעת שלבי המשפך השיווקי: בשלב הראשון נפתח מודעות למותג, שירות או מוצר ללקוח הפוטנציאלי. בשלב השני ניצור עניין וסקרנות בתודעת הלקוח. שלב שלישי יהיה להכווין את הלקוח מסיטואציה של סקרנות לגבי השירות, למצב בו יהיה מעוניין לרכוש אותם. בשלב הרביעי והאחרון המטרה תהיה להוביל את הלקוח לרכוש את השירות מאיתנו. לאחר מכן, נשאף להוביל אותו לתחילתו של משפך שיווקי נוסף. הפעם, הדרך מעט שונה, שכן הוא כבר לקוח שלנו והמודעות אלינו קיימת לו וכך גם העניין. המטרה לגרום לו להתעניינות בשירות או מוצר מקביל או משלים. ברוב משפכי השיווקי, יהיו כלולים תהליכים כל יצירת תוכן, בניית דף נחיתה או מכירה (אחד או יותר), יצירת סרטונים ודרכים נוספות להעבר המסר ללקוחות שלכם.

 

מטרת המשפך השיווקי

מטרת המשפך השיווקי הינה, לפני הכל, הגדלת המכירות בעסק שלנו. נכון, יש לו השלכות רבות של הגדלת המודעות למותג, העלאת כמות המתעניינים והבאז סביבנו – אבל בפועל? המטרה שלנו היא לייצר משפך שיווקי שמגדיל מכירות. לצורך זה, נבנה תהליך מעגלי שישווק מוצר או שירות ספציפי.  תהליך שיהפוך לקוח פוטנציאלי מליד ללקוח משלם. כל זה כמובן תוך שמירה על ארבעת השלבים מהסעיף הקודם.

מטרות נוספות שנשיג לאורך התהליך הן – הגדלת קהל היעד של העסק שלנו, יצירת מודעות למוצרינו ולשרותינו השונים, הסבה עדינה מלקוח פוטנציאלי לליד איכותי בעל פוטנציאל קנייה ממומש ועוד. בנוסף, משפך שיווקי שבשלב הגדלת ההתעניינות מוכר מוצר/שירות במחיר נמוך ובסיכון אפסי, אף עתיד להקטין את תקציב השיווק שלנו.

איך משפך שיווקי מגדיל מכירות בעסק?

 

כיצד משפך שיווקי מגדיל מכירות בעסק?

כפי שצויין לעיל, מטרת המשפך השיווקי, בנוסף למטרות נוספות, הינה הגדלת מכירות בעסק. אם לא השגנו את זה – לא עשינו כלום. המשפך החכם עושה זאת דרך שיווק עדין ומדוקדק. המעבר הרך בין שיווק לא אינטנסיבי של מותג לשיווק ממוקד של מוצר או שירות גורם ללקוח, בשאיפה, להכיר את השירות אותו נציע בצורה נעימה ולא מאיימת. אנחנו מובילים אותו צעד אחר צעד אל עבר המטרה שלנו, ולא באגרסיביות ו״דחיפה״. במהלך המשפך, יכיר הלקוח הפוטנציאלי את היקף העבודה שלנו, את העבודות השונות אותן ביצענו בעבר, את חוזקות השירותים שלנו אל מול מתחרים, את יתרונות רכישת השירות מאיתנו וכו’. בסופו, הלקוח יהיה חם ומוכן לרכישה, ולהתחיל מחדש את התהליך – הפעם למוצר או שירות אחר אמנם, אך תוך תמיכה בהגדלת קהל היעד שלנו.

 

תהליך מעגלי

המשפך השיווקי הינו, בבסיסו, תהליך מעגלי. החל מהשלב הראשון שלו, בו יכיר הלקוח את המותג שלנו, ועד לשלבו האחרון, בו ירכוש את שירותינו, נכוון את הליד לעבודה מתמשכת ולרכישה קבועה של שירותינו. בין אם את אותו השירות (במידה והוא מתחדש) או שירותים משלימים אחרים. שמירה על תהליך זה תוביל להגדלת מכירות בעסק שלנו – לשם כך קיים המשפך השיווקי.

 

אוטונומיות מלאה

זהו תהליך אוטונומי לגמרי. כאשר נפרסם מספר משפכים שיווקיים במקביל, נגיע בשאיפה למצב בו המעבר בין המשפכים טבעי וסדיר. בעיקר אם דאגנו לעטוף את הכל באוטומציות חכמות שיעזרו לנו להשיג את המטרה. לקוח שכבר עבר תהליך כזה, יחזור בעצמו לתהליך מקביל מבחירה. הוא כבר מכיר אותנו ועברנו איתו את השלב הראשון. מה שלא ידרוש מאיתנו פעילות נוספת בכדי לקדם את מכירת השירוים שלנו, מעבר להשקעה הראשונית בחשיפת ושכנוע אותו לקוח. בקיצור, משפך שיווקי חכם יעבוד בשבילך בטווח הרחוק.

 

הגדלת קהל היעד

כתוצר לוואי מכוון, לקוחות אשר עברו את תהליך המשפך השיווקי יבחרו לשתף את שירותינו לחבריהם בשיטת “חבר מביא חבר”. זה טבעי וזה קורה כל הזמן, בעיקר עם משפכי שכנוע חזקים. מטבע הדברים, לקוח משוכנע (ומרוצה, כמובן – אבל זה כבר עליכם) ישמח לספר עליכם לחברים שלו. אנחנו גם נדחוף אקטיבית למצב הזה בשלב האחרון של המשפך. נשאף ליצור סיטואציה של הרחבת הפעילות העסקית בצורה טבעית.

 

לסיכום

במאמר הסברנו כיצד המשפך השיווקי מגדיל מכירות בעסק. החל מבסיס התהליך, ועד ליתרונותיו השונים, כל שלב בו מתוכנן בקפידה. המטרה? כמובן, להגדיל את הפעילות העסקית שלנו. לאחר שנעלה את המשפך לרשת, נראה תוצאות קבועות של הגדלת המכירות בעסק.

אז מה היה לנו?
אנחנו כאן בשבילך

אז אם הגיע הזמן שלך להרים הילוך ולהיכנס למשחק של הגדולים, אנחנו נעזור לך לעשות את זה נכון.

אני מזמין אותך ללחוץ כאן למטה, ליצור איתנו קשר כדי שנכיר יותר לעומק ונבין מהם מהלכי השיווק הכי נכונים לעסק שלך - ואיך אנחנו יכולים לעזור לך להוציא אותם לפועל בהצלחה.

יוסף וענונו - Yazame

עוד מאמרים שבטוח יעניינו אותך: