בלוג > קטגוריה: דפי נחיתה, ייעוץ שיווקי ועסקי

איך מייצרים לידים חמים יותר לעסק?

שיתוף:
איך מייצרים לידים שעומדים בתור לדבר איתך

לידים הם המצרך החם ביותר שדרוש לעסק שלך כדי להצליח בגדול. כמובן שהם חייבים להיות גם לידים חמים, כלומר רלוונטיים ומוכנים לרכישה. יצירת לידים מתבצעת באמצעות יישום דרכים שונות. רוצים בוסט מיידי של לידים איכותיים לעסק? רוצים לדעת איך מייצרים לידים חמים יותר? המאמר הזה בשבילכם.

 

הקדמה

יצירת לידים חמים היא לא תמיד משימה פשוטה. היא בהחלט משימה אפשרית! למרות הקושי הגבוה שמתלווה למשימה הזו, הצלחה בה תוביל להגדלת פעילות העסק, ההכנסה – ובאופן ישיר להגדלת הרווחים. כדי לייצר לידים איכותיים, עסקים ומשווקים רבים בוחרים ליישם קמפיין מבוסס דפי נחיתה ממירים, אשר יוביל לקבלת לידים חמים יותר ובכמות גדולה יותר מכל קמפיין אחר או דרך פעולה אחרת.

 

רגע, מה מגדיר לידים חמים?

ראשית, לידים הינם, בפשטות, לקוחות פוטנציאלים. ההגדרה מתארת סיטואציה בה מקבל בעל עסק פרטים של לקוח, המעוניין בשירותי בעל מקצוע או במוצרים שלו. מטרת יצירת הקשר והשארת הפרטים, היא מכירת המוצרים או השירותים שלכם. לידים מגיעים לרוב דרך ״טפסי לידים”, או בדרך נפוצה יותר, דרך דפי נחיתה.

אחרי שהבנו מה הם לידים – נגדיר רגע מה הם לידים חמים. לא כל ליד שיצרתם, יהיה ליד חם. דרגת החום של הליד משפיעה על המוכנות שלו לסגור איתכם עסקה. בפשטות: ככל שהליד יותר חם, כך הוא יותר קרוב לרכישה. עסקים רבים מצליחים לייצר לידים (ואפילו לא מעט), אך מגלים כשהם עולים על הקו, שהם נמצאים במלחמת שכנוע אינסופית מול ליד שבכלל לא זוכר שהוא השאיר פרטים, לא זוכר מה המוצר שהוא התעניין בו – ועוד סיפורי סבתא כאלו ואחרים.

כשעסק מצליח לייצר לידים חמים ורלוונטיים, כל שיחת מכירה שלו הופכת להיות הרבה יותר רלוונטית וממוקדת. ומכאן עולה השאלה – איך מייצרים לידים חמים?

איך מייצרים לידים חמים?

נדבר קודם על יצירת לידים באופן כללי, שהיא תוצאה שנובעת משיווק העסק שלכם, תוך שימוש בכלי איסוף אינפורמציה מכוונת לידים. לדוגמה – דפי נחיתה או טפסי לידים. הדרך המומלצת ביותר ליצור לידים חמים מהניסיון שלנו, היא באמצעות דפי נחיתה. למה? כי דף נחיתה שבנוי בצורה נכונה, מהווה עמוד שיציג מוצר\שירות אותו נרצה לקדם בעסק.

דף נחיתה איכותי מעביר את הקורא תהליך. הוא נותן אינפורמציה מקיפה על התועלות של המוצר, גורם ללקוח להתחבר לעסק ולמוצר/שירות. בקיצור, אחרי שליד מגיע אליכם דרך דף נחיתה שכזה? הוא בוודאות לא ישכח מי אתם ולמה הוא השאיר פרטים. כל שיחה שלכם עם לידים מדפי נחיתה, תהיה שיחה רלוונטית. משם? יכולות המכירה שלכם ידברו.

דף נחיתה איכותי הוא דף שמעוצב בצורה חדשנית ומרשימה. המטרה של העיצוב היא, כמובן, למשוך את העין של הגולשים. את דף הנחיתה נפרסם באתר האינטרנט שלנו (או של אחרים), בקמפיינים ממומנים (מומלץ!), כקישור בפוסטים ברשתות החברתיות, במיילים, באסמסים, בניוזלטרים וכו’.


מה הופך ליד לאיכותי?

עכשיו שהבנו כיצד מייצרים לידים ולידים חמים, חשוב לי להעמיק קצת יותר במה הופך לידים לאיכותיים. מכיוון שדף הנחיתה אותו ניצור יטרגט את קהל היעד שפולח (דמוגרפית ולפי תחומי עניין, כתלות בצרכי העסק), לפי אינפורמציה שתואמת את שירותי העסק שלנו, הלידים שיגיעו יהיו רלוונטיים ובעלי רצון להתקשר איתכם באיזושהי צורה.

ליד איכותי מוכן לרכוש את השירותים ואת המוצרים שלנו. לרוב, זה יקרה אחרי שיחה קצרה או יצירת קשר בדרך אחרת. זה ממש לא ידרוש שכנוע או אינטרקציה מוגזמת וכזו שתגזול מכם אנרגיה. מנגד, יצירת לידים לא נכונה (או חלילה רכישת לידים) תוביל לקבלת פרטים של לקוחות פוטנציאלים שאינם יהיו מעוניינים לרכוש מאיתנו, לא יזכרו אותנו ובעיקר – לבזבוז הזמן, האנרגיה והמשאבים שלנו.

 

מה הופך דף נחיתה לאיכותי?

דף נחיתה איכותי יוביל, בראש ובראשונה, ללידים איכותיים, לכן חשוב להשקיע בו מחשבה ומשאבים. דף נחיתה איכותי וממיר יכיל אינפורמציה רלוונטית ללקוחות פוטנציאלים. לצורך הדוגמה – בעל עסק שמחפש לקדם שירותי צילום מקצועיים, יכוון לבנות דף נחיתה שמראה את התמונות הטובות ביותר שצילם, יגרום לגולש ״להרגיש״ ולדמיין כאילו התמונות האלו הן שלו, יציג חוות דעת של לקוחות מרוצים, יכיל את הפרטים והתועלות של השירות שלו שמבדלים אותו מהמתחרים שלו. דף נחיתה חייב להיות מעוצב, אסתטי ונעים לעין. המטרה היא לעודד את הקוראים להמשיך ולקרוא את כולו, ובסופו של דבר – להניע לפעולה להשארת פרטים.

ליד שעובר דף כזה, הוא ליד שאתם רוצים לדבר איתו.

 

כיצד מאפיינים דף נחיתה?

תהליך אפיון דף נחיתה מתחיל, ראשית, באפיון העסק והמוצר\שירות אותו נרצה לשווק. צריך להבין מה החוזקות של העסק והמוצר/שירות. לצורך הדוגמה – צלם אשר מציע מגוון שירותים שונים, החל מצילומי פרופיל מקצועיים ועד לצילומי רחפן, ירוויח משימוש בפרטים האלו בדף הנחיתה אותו ייצור. מה עוד חייב לעשות? לאפיין כל שירות בנפרד וליצור דף נחיתה נפרד לכל שירות. החוק הוא פשוט – דף נחיתה אחד למוצר/שירות אחד. ולמה זה? כדי למקד את הקוראים במטרה אחת ספציפית ולא להעמיס עליהם ולבלבל אותם.

לאחר אפיון העסק והמוצרים, צריך לחשוב כיצד ניתן “לדחוף” כמה שיותר אינפורמציה על אותו מוצר/שירות בדף הנחיתה. אינפורמציה שתניע לפעולה – אך מבלי “להעמיס” על הדף יותר מדי. עומס יוביל לעצירת הקריאה של הלקוח הפוטנציאלי, ואף להפסד הליד. יצירת דפי נחיתה ששומרים על האיזון הזה ומצליחים להמיר באחוזים גבוהים, היא אמנות ודורשת אימון וניסיון. אך כמובן, שהיא לא בלתי אפשרית, גם אם אתם רק מתחילים.

דף נחיתה ממיר, חייב להיות בנוי לפי תבנית המכילה 4 שלבים ברורים: תפיסת תשומת לב (Attention), יצירת עניין (Interest), יצירת תשוקה (Desire) – והנעה לפעולה (Action). לנוסחה הזו קוראים בשם המקוצר AIDA, שמהווה את ראשי התיבות של השלבים. כאן אתם יכולים להוריד את ההסבר המלא על נוסחת AIDA. כאן יש לכם את התבנית הממירה שלי ליצירת דפי נחיתה.

 

איך מייצרים לידים איכותיים? אנחנו יכולים לעזור לך!

את Yazame – ארכיטקטורת שיווק בדיגיטל הקמתי במטרה לקדם ולשווק עסקים בפלטפורמות הדיגיטל השונות. אני מאמין בליווי, ייעוץ, קידום, פיתוח ושיווק עסקים עצמאיים בישראל. עסקים שרוצים לפרוץ את מגבלת מחזורי ה-20,000 ש”ח ולהתקדם הרחק צפונה ממנה.

אנחנו עושים זאת באמצעות תכנון אסטרטגי מדוייק, תכנון ובניית משפכים שיווקיים ממירים וקמפיינים מבוססים דפי נחיתה ליצירת לידים רותחים.

בקיצור, אתם צריכים יותר לידים רותחים? תשלחו לנו הודעה עכשיו!

איך מייצרים לידים חמים יותר לעסק?

אז מה היה לנו?
אנחנו כאן בשבילך

אז אם הגיע הזמן שלך להרים הילוך ולהיכנס למשחק של הגדולים, אנחנו נעזור לך לעשות את זה נכון.

אני מזמין אותך ללחוץ כאן למטה, ליצור איתנו קשר כדי שנכיר יותר לעומק ונבין מהם מהלכי השיווק הכי נכונים לעסק שלך - ואיך אנחנו יכולים לעזור לך להוציא אותם לפועל בהצלחה.

יוסף וענונו - Yazame

עוד מאמרים שבטוח יעניינו אותך: