בלוג > קטגוריה: בניית אתרים

הקמת אתר אינטרנט – איך מתחילים?

שיתוף:
הקמת אתר אינטרנט

אז קיבלתם את ההחלטה ללכת על הקמת אתר אינטרנט עבור העסק. אתם מוכנים להשקיע את הזמן, המשאבים והכסף הדרוש כדי להוציא את ההחלטה הזאת לפועל. כעת אתם ניצבים בפני דילמה: מהו הצעד הבא? איך מתחילים? מה אתם צריכים לעשות?

שלום וברוכים הבאים ל Yazame – ארכיטקטורת שיווק בדיגיטל. אצלנו אנחנו עסוקים בדבר אחד בלבד: להפוך את העסק שלך לגדול יותר, מכניב יותר, מניב יותר ובעיקר רווחי יותר. איך אנחנו עושים את זה? פשוט מאוד: באמצעות מקסום הביצועים של הנכסים הדיגיטליים הקיימים, ובאמצעות הקמה של נכסים דיגיטליים חדשים.

הפעם, נרצה לדבר אתכם על האפשרות השניה: הקמת אתר אינטרנט חדש. אתר אינטרנט עסקי יכול להיות נכס דיגיטלי לכל דבר ועניין, אם בונים אותו בצורה נכונה ומקצועית.

אז מהם ארבעת השלבים החשובים שכל בעל עסק צריך להכיר, כשהוא ניגש לבנות אתר אינטרנט עבור העסק שלו? המשיכו לקרוא.

 

שלב מספר 1 – אפיון מבנה האתר

הקמת אתר אינטרנט חייבת להתחיל מאפיון מסודר. בשלב האפיון אנחנו, כבעלי אתרים, מפרטים, למעשה, מהי מטרתו של האתר, איזו פונקציונליות צריך האתר להכיל, כיצד נראה מסע הלקוח באתר, איך אמור להתנהג האתר במצבים מסוימים, ועוד. זהו השלב שקובע, הלכה למעשה, את נראות האתר ואיכות הגלישה בו.

כאשר עורכים אפיון, מומלץ לשאול את עצמכם מספר שאלות:

  1. מה מטרת האתר – האם מדובר על אתר תדמית? אתר חנות? אולי אתר קטלוג לסוכנות נדל״ן?
  2. מי עומד מאחורי האתר – האם מדובר בחברה, או אדם פרטי?
  3. למה דווקא אתם – למה שהגולשים שנכנסים לאתר ימשיכו לגלוש דווקא בו? למה לקנות מכם ולא מהמתחרים שלכם?
  4. מה האתר מוכר – האם מדובר על אתר תדמית שמטרתו לחזק את המותג? האם מוכרים מוצר מסוים? או מספר מוצרים?
  5. מי קהל היעד – מי עתיד לגלוש באתר הזה ולהתעניין בו? מה הם אוהבים? גם כאן, כמו בכל דבר בעולם השיווק, אפיון קהל המטרה הוא דבר קריטי להצלחת הפרויקט.

כל השאלות האלו יעזרו לכם לתכנן את מבנה האתר ואת המסע שהלקוח עתיד לעבור בו בצורה הרבה יותר אפקטיבית.

הקמת אתר אינטרנט - איך מתחילים?

 

שלב מספר 2 – עיצוב גרפי מרשים

בניית אתר כוללת בתוכה שלב שהוא קריטי לא פחות מן התיעוד של פונקציונליות האתר: בדרך שבה תתקבלנה החלטות עיצוביות עבור האתר. בשלב העיצוב הגרפי של האתר, יפרטו בעלי האתר את צבעי המותג שבהם אמור האתר לעשות שימוש, את האובייקטים השונים הקיימים כמו לוגו, תמונות, או שרטוטים שמזוהים יותר מכל עם המותג.

בנוסף, בשלב העיצוב הגרפי מתקבלות החלטות באשר למסרים השונים שמעוניין המותג להעביר באמצעים ויזואליים מגוונים: הפונט של האתר, מרווחים בין קטעי טקסט באתר, אלמנטים ויזואליים שונים, התמונות והמדיה המשולבות באתר ועוד.

 

שלב מספר 3 – כתיבת הקופי והתוכן באתר

אחרי שהגדרנו את ההתנהגות המצופה מן האתר, את המבנה שלו ואת העקו העיצובי – מתקדמים הלאה. מה שנותר לנו הוא לייצר את התוכן שיוטמע באתר. בהקשר הזה, תוכן נחלק לשני סוגים עיקריים: תוכן משמעותי, כזה שמוטמע בעמודים שלמים, כמו מאמרים בבלוג, תמונות ועוד. הסוג השני הוא תוכן מגשר, זהו תוכן שמצוי במקומות אסטרטגיים המניעים גולשים לפעולה. בטקסטים באתר, יחד עם המיקרוקופי, מהווים יחד את האמירה של בעלי האתר. אלו התכנים החשובים ביותר באתר, מטרתם לגרום לגולשים לבצע את הפעולות שהייתם רוצים שהם יבצעו. בתכל׳ס? להניע אותם לפעולה. פעולות אלו הגדרנו בשלב האפיון (שלב מספר 1).

 

שלב מספר 4 – בניית האתר

בשלב זה יעסוק המותג בבניה פיזית של האתר. השלב הזה הוא שלב טכני. הוא כולל בתוכו תכנון וביצוע של אוסף של פעולות אופרטיביות הנדרשות להקמת האתר. בכלל זה, בשלב הזה יכללו בחירת שירות אחסון האתר, התקנת מערכת התוכן לניהול האתר, הטמעת התוכן עצמו וקונפיגורציה שלו כך שיתאים לסריקה ואינדוקס של מנועי החיפוש, שילוב הפונקציונליות באתר בהתאם למסמכי האפיון שגובשו בשלב הראשון ועוד.

לאחר שלב בניית האתר חייב מנהל האתר לוודא כי המטרות שהוגדרו לאתר בשלב האפיון אכן באות לידי ביטוי באתר. כמו כן, חשוב לגלוש בו ולוודא שהוא פועל ומתפקד כמו שצריך. כשמדובר באתר פשוט למדי המשימה היא קלה ופשוטה, אך כאשר מדובר באתר עם מאות אלפי עמודים אולי אף מליוני עמודים, הפעולה הזאת אינה טריוואלית כלל וכלל. אך אלו מקרים דיי נדירים, בהם כדי להיעזר באנשי מקצוע.

 

הקמת אתר אינטרנט – נדרש והכרחי!

כבר הבנתם שאתר אינטרנט מודרני הוא חלק בלתי נפרד מהטיפול במותג. חייב מצידכם להשקיע את המשאבים הדרושים במטרה למפות, לאתר לבצע ולמדוד את ההקמה של אתר אינטרנט חדש לעסק. אתר מתוכנן היטב הוא כזה שאמור לשרת אתכם לאורך שנים. שמרו על 4 הצעדים האלו בשלב תכנון ובניית האתר החדש שלכם: אפיון, עיצוב הגרפי, אסטרטגיית תוכן, ובניה הלכה למעשה, של האתר עצמו.

אז מה היה לנו?
אנחנו כאן בשבילך

אז אם הגיע הזמן שלך להרים הילוך ולהיכנס למשחק של הגדולים, אנחנו נעזור לך לעשות את זה נכון.

אני מזמין אותך ללחוץ כאן למטה, ליצור איתנו קשר כדי שנכיר יותר לעומק ונבין מהם מהלכי השיווק הכי נכונים לעסק שלך - ואיך אנחנו יכולים לעזור לך להוציא אותם לפועל בהצלחה.

יוסף וענונו - Yazame

עוד מאמרים שבטוח יעניינו אותך: