בלוג > קטגוריה: אסטרטגיה שיווקית

שיווק דיגיטלי B2B ו- B2C – כל ההבדלים

שיתוף:
שיווק דיגיטלי

שיווק דיגיטלי או שיווק באינטרנט מהווה קידום של מותגים במטרה לחבר אותם עם לקוחו פוטנציאליים. עיקר השימוש, כמובן, נעשה ע״י שימוש ברשת האינטרנט.

שיווק דיגיטלי כולל שיווק באמצעות המייל, הרשתות החברתיות, גוגל, אתר החברה, דפי נחיתה, הודעות SMS ועוד.

במהותו, המטרה של שיווק דיגיטלי היא להוביל לאינטראקציה ותקשורת בין קהלי היעד למותג. אינטראקציות שמטרתן לימים להוביל לרכישות מהחברה.

קיימות אינספור אסטרטגיות שיווק דיגיטלי, המשתנות בהתאם לקהלי היעד, המתחרים ומטרות העסק. אחת החלוקות העקרוניות של קהלי היעד היא ל- B2B ו- B2C. כלומר, בין עסקים המכוונים לספק שירותים לעסקים (B2B) או ללקוחות פרטיים (B2C).

מה ההבדל בין שני הקהלים הללו, וכיצד הוא משפיע על האסטרטגיה השיווקית בטווח הארוך?

 

תהליך קבלת ההחלטות

לקוחות פרטיים (או לקוחות B2C), לרוב זקוקים ליותר זמן בכדי להחליט אם עליהם לרכוש שירות. אחרי הכול, מדובר בשירות או מוצר שהם מזמינים עבור עצמם. זו גם אחת הסיבה שהרכישה תלויה בגודל הביקוש שלהם עבורו.

כתוצאה מכך, תהליכי שיווק דיגיטלי של B2C ישקיעו יותר זמן בשכנוע הלקוח. יעשו מאמצים להדגשת היתרונות וההטבות מהם ייהנו הלקוחות במידה ויבחרו במוצר או בשירות. השקעה רבה תהיה גם ביצירת תכנים שמטרתם לבנות מערכת יחסים חמה ומזמינה עם הלקוח, המעודדת אותו לקבל החלטה חיובית.

לעומת זאת, תהליך ההחלטת של עסקים או B2B הוא מהיר יותר, מאחר והוא מתבסס על צרכים קשיחים של החברה. כתוצאה מכך, תהליך השכנוע הוא פחות קריטי. דווקא לקהלים אלו כדאי לייצר תכנים קצרים ולעניין הממוקדים בתועלות, המסייעים להם להבין מה הם מקבלים ולמה השירות או המוצר שלכם מתעלה על זה של יתר המתחרים בשוק.

שיווק דיגיטלי B2B ו- B2C – כל ההבדלים

 

תהליך ההמרה בשיווק דיגיטלי B2B ו-B2C

בכדי להפוך לקוחות פרטיים ועסקיים ללקוחות משלמים, יש לפנות אליהם בצורה שנוחה ומתאימה לסטייל האישי ולצרכים שלהם.

בעבור לקוחות B2C, מדובר בפניות רגשיות וחמות. השתמשו בפניות אישיות יותר שמטרתן לעודד אותם להרגיש יותר בנוח והתרגשות עם הרכישה.

לעומת זאת, לקוחות B2B זקוקים לפניות יותר הגיוניות ומבוססות מידע. הפניות אליהם צריכות להסביר מה הם מקבלים חד וחלק ולהתמקד בעובדה שהם יקבלו את מה שמובטח להם במחיר המשתלם ביותר בשוק.

אז מה היה לנו?
אנחנו כאן בשבילך

אז אם הגיע הזמן שלך להרים הילוך ולהיכנס למשחק של הגדולים, אנחנו נעזור לך לעשות את זה נכון.

אני מזמין אותך ללחוץ כאן למטה, ליצור איתנו קשר כדי שנכיר יותר לעומק ונבין מהם מהלכי השיווק הכי נכונים לעסק שלך - ואיך אנחנו יכולים לעזור לך להוציא אותם לפועל בהצלחה.

יוסף וענונו - Yazame

עוד מאמרים שבטוח יעניינו אותך: