בלוג > קטגוריה: פרסום ממומן

מה זה קידום ממומן ברשתות החברתיות ואיך זה עובד?

שיתוף:
קידום ממומן

קידום ממומן ברשתות החברתיות מומלץ מאוד לעסקים קטנים כגדולים, ומסייע להגדיל את החשיפה של בית העסק בפני לקוחות רלוונטיים, כך שיזכרו אותו וילמדו לראות בו כמותג, כמו כל יתר המותגים בשוק (ואף מעליהם, כמובן).

קידום ממומן אף מעודד ומניע לקוחות רלוונטיים להתעניין בבית העסק, בשירותים ובמוצרים שהוא מספק, ואף לרכוש אותם במידה והם נכונים לו.

קידום ממומן איכותי הוא כזה שמופיע בעיקר בפני קהלי יעד רלוונטיים – לאחר שהבנתם וגיליתם מי הם באמצעות מחקר מעמיק, כלומר, לקוחות שהשירותים והמוצרים שבית העסק מציע רלוונטיים עבורו, והסיכויים גבוהים שייבחר לרכוש אותם. מטרתו של קידום ממומן היא להגיע אל אותם קהלים לפני כל המתחרים בשוק (או עם הצעה אטרקטיבית יותר מהם), כך שיפתחו אמון במותג הספציפי שלכם וכתוצאה מכך גם יבחרו לרכוש ממנו. 

מהו קידום ממומן ברשתות החברתיות?

קידום ממומן ברשתות החברתיות מתייחס ליצירה של קמפיינים ברשתות חברתיות כמו פייסבוק, אינסטגרם, לינקדאין, טוויטר, יו-טיוב, פינטרסט ועוד. 

רוב הפעמים, קידום ממומן ברשתות החברתיות מתבסס על פרסום של תמונה או סרטון בשילוב עם טקסט שתופס את העין, כאשר לצד הפרסום תופיע המילה “sponsored”, המעידה כי מדובר בתוכן פרסומי. 

 

 

איך זה עובד?

קידום ממומן ברשתות החברתיות תלוי בשני משתנים עיקריים:

  • תקציב – גודל התקציב החודשי שבית העסק מוכן להשקיע. ככל שהתקציב גבוה יותר, כך גדלים הסיכויים שהפרסומת תופיע בפני כמה שיותר לקוחות פוטנציאליים.
  • טירגוט – רוב הרשתות החברתיות מאפשרות לבית העסק לטרגט את קהלי היעד שלו כלומר, לאפיין את סוג האנשים שהפרסומים יופיעו בפניהם. על ידי כך, בית העסק יכול לצמצם את סוג האנשים שייצפו בפרסום, ולהגדיל את הסיכויים שיופיעו בעיקר בפני אנשים שהשירות או המוצר רלוונטי עבורם. את הטרגוט ניתן לפלח לפי תחומי עניין, גיל, מין, מיקום פיזי ועוד.

מומלץ להקים מספר קמפיינים, לבחון בפני כמה אנשים הם הופיעו ולכמה מכירות הובילו בפועל. הקמפיינים שהובילו לתוצאות הטובות ביותר, הם אלו שכדאי ללמוד ולשחזר.

קידום ממומן ברשתות החברתיות מסייע לבית העסק להיחשף בפני הרבה יותר אנשים, ועל ידי כך להעניק לו תדמית של מותג. קידום ממומן תלוי בתקציב ובטרגוט נכון של קהלי היעד. איזון נכון בין השניים מביא למקסימום המרות במינימום תקציב. 

אז מה היה לנו?
אנחנו כאן בשבילך

אז אם הגיע הזמן שלך להרים הילוך ולהיכנס למשחק של הגדולים, אנחנו נעזור לך לעשות את זה נכון.

אני מזמין אותך ללחוץ כאן למטה, ליצור איתנו קשר כדי שנכיר יותר לעומק ונבין מהם מהלכי השיווק הכי נכונים לעסק שלך - ואיך אנחנו יכולים לעזור לך להוציא אותם לפועל בהצלחה.

יוסף וענונו - Yazame

עוד מאמרים שבטוח יעניינו אותך: