בלוג > קטגוריה: אסטרטגיה שיווקית

מודל ניתוח SWOT: מהו ואיך להשתמש בו?

שיתוף:
מודל SWOT

מודל ניתוח SWOT מטרתו לנתח את החוזקות, החולשות, ההזדמנויות והאיומים שעומדים בפני כל עסק. מטרתו להעריך את המצב של בית העסק בכל חזית כיום, ולפתח אסטרטגיה חכמה לפיתוחו בעתיד. לרוב, זהו גם השלב הראשון בכל תהליך ייעוץ עסקי.

ניתוח SWOT בוחן את הצדדים הפנימיים והחיצוניים של בית העסק. הוא מאפשר להפיק מסקנות חכמות בנוגע לאספקטים שבהם אתם יכולים לשלוט, ולגלות כיצד להתגונן מאיומים שעשויים לפגוש אתכם בדרך. זהו כלי שעוזר להבין מה מונע מכם לפתח את בית העסק קדימה? מה המתחרים שלכם יכולים לנצל? וכיצד אתם יכולים להגן על עצמכם ולשפר את ההתנהלות העסקית, בכדי להניע את החברה לצמיחה.

 

למה הניתוח חשוב?

SWOT (שמהווה ראשי תיבות של המילים Strengths, Weaknesses, Opportunities, Threats) הוא מודל שמומלץ בכל תחילת תהליך של ייעוץ עסקי. הסיבה העיקרית היא שהוא מסייע לחשוף מידע ולהפיק מסקנות באופן יוצא דופן, המוכח מזה שנים. 

לדוגמא, אתם עשויים להיות מודעים לחוזקות של בית העסק שלכם, זה מה שקורה לרוב העסקים. אך עד שלא תבחנו אותן לצד החולשות והאיומים של בית העסק, לא תוכלו להעריך עד כמה מדובר בחוזקות אמיתיות או שקריות. 

באותו האופן, הסיכויים לא רעים שאתם מודעים לחולשות של בית העסק, אך באמצעות ניתוח שיטתי תוכלו לאתר גם הזדמנויות משתלמות, ודרכים לגבור על החולשות הללו על ידי בנייה של חוזקות חדשות, במטרה לגבור על איומים עתידיים. הזדמנויות הן דבר שלעיתים רבות, עסקים שוכחים לאתר ולנצל.

דבר חשוב נוסף במודל ניתוח SWOT איכותי, הוא לבדוק באופן אובייקטיבי את החוזקות והחולשות של האנשים המנהלים את העסק. מבעל העסק דרך המנהלים ועד העובד/ספק הזוטר ביותר. החוזקות והחולשות שלהם יכולים לייצר לעסק איומים בהם צריך לטפל או הזדמנויות אותן יש לנצל. לדוגמה: עסק ש-70% ממחזור המכירות שלו נשען על איש מכירות בודד אחד, נתון לאיום קיומי במידה ואותו איש מכירות לא יגיע במשך שבוע לעבודה, או גרוע מכך – יעזוב את העסק.

מודל ניתוח SWOT: מהו ואיך להשתמש בו?

 

איך עושים ניתוח SWOT מקצועי?

ניתוח SWOT מצריך עריכה של רשימות/טבלה ב-4 טורים. כאשר כל רשימה מוקדשת לאספקט אחר כמו חוזקות, חולשות וכדומה. חשוב להשקיע מחשבה אובייקטיבית ומחקר מעמיק בכל רשימה. אם עולים בכם רעיונות שכדאי להוסיף לרשימה אחרת, הקפידו לרשום אותם בצד ולזכור להוסיף אותם כשתגיעו לרשימה הרלוונטית. 

עם סיום כתיבת הרשימות, השוו ביניהן אחת לצד השנייה. מומלץ להיעזר בטמפלט שנוח לצפות בו זמן רב ולעיתים קרובות, אתם יכולים להוריד מסמך ניתוח SWOT בלחיצה כאן. אתרו את החיבורים והקשרים בין הממצאים שהייתם רוצים לחקור לעומק. 

הפיקו מסקנות ותובנות מהמידע שקיבלתם, זה שווה זהב. זקקו מהמסמך אסטרטגיה חכמה שתסייע לגבור על קשיים ומכשולים שנמצאו. צאו לקדם את החברה קדימה על ידי ביסוס של חוזקות חדשות וניצול מיטבי של מירב ההזדמנויות שאיתרתם בתהליך המחקר!

אז מה היה לנו?
אנחנו כאן בשבילך

אז אם הגיע הזמן שלך להרים הילוך ולהיכנס למשחק של הגדולים, אנחנו נעזור לך לעשות את זה נכון.

אני מזמין אותך ללחוץ כאן למטה, ליצור איתנו קשר כדי שנכיר יותר לעומק ונבין מהם מהלכי השיווק הכי נכונים לעסק שלך - ואיך אנחנו יכולים לעזור לך להוציא אותם לפועל בהצלחה.

יוסף וענונו - Yazame

עוד מאמרים שבטוח יעניינו אותך: